Teadusraamatukogu: E–R 10–19, L 10–15 | Õpikeskus: E–R 9–19, L 11–16
Filmi- ja meediaraamatukogu: E–N 10–17, R 10–15
Teadusraamatukogu: E–R 10–19, L 10–15
Õpikeskus: E–R 9–19, L-11-16

Testkasutusel andmebaasid

20. märtsist – 30. aprillini 2023 on Tallinna Ülikoolile avatud kirjastuse Bloomsbury testkasutus. Testimiseks on avatud viis moodulit.
Bloomsbury Collections – E-raamatute platvorm, kus leidub raamatuid väga erinevatest valdkondadest nagu film ja meedia, poliitika, õigus, filosoofia jpm.

https://www-bloomsburycollections-com.ezproxy.tlu.ee/

Bloomsbury Education and Childhood studies – artiklid ja e-raamatud alushariduse, lapsepõlve, noorte, alghariduse, keskhariduse ja kõrghariduse kohta. Allikaid on võimalik sirvida ka riikide kaupa.

https://www-becs-bloomsbury-com.ezproxy.tlu.ee/

Bloomsbury Cite them right – aitab üliõpilastel õigesti viidata ja mõista, kuidas vältida plagiaati. Juhiseid pakutakse Harvardi, APA, MLA, MHRA, Chicago, Oscola, Vancouveri ja IEEE viitamisstiilide jaoks.

https://www-citethemrightonline-com.ezproxy.tlu.ee/

Bloomsbury Cultural History – käsitleb kultuuri läbi aegade alates antiikajast kuni tänapäevani. Pakub laiaulatuslikku nimekirja peamistest e-raamatutest, maailma juhtivate institutsioonide pildikogusid ning pedagoogilisi vahendeid, nagu tunniplaanid ja ainejuhendid.

https://www-bloomsburyculturalhistory-com.ezproxy.tlu.ee/

Bloomsbury Screen Studies – dünaamiline digitaalne platvorm, mis pakub laia valikut raamatuid, stsenaariume, ülevaateartikleid ja õppevahendeid Bloomsbury, Faber & Faberi, Briti Filmiinstituudi, Focal Pressi ja Auteuri (Liverpool University Press) kirjastustelt.

https://www-screenstudies-com.ezproxy.tlu.ee/

NB! Raamatute lugemiseks tuleb sisse logida TLÜ kasutajakonto tunnustega.

Tagasiside testkasutusele on oodatud aadressil erialainfo@tlulib.ee

15. märtsist – 31. maini 2023 on Tallinna Ülikoolile avatud kirjastuse Taylor & Francis e-raamatute testkasutus. E-raamatuid leidub nii humanitaaria ja sotsiaalteaduste, kui tehnoloogia ja tervisteteaduste valdkondadest. Sirvida saab ka teatmeteoseid sarjast „Routledge International Handbooks“. E-raamatud on mõeldud ainult veebipõhiseks kasutamiseks, allalaadimine ei ole võimalik. Otsingut saab teha nii terve raamatu kui ka peatüki tasandil, filtreerida otsingutulemusi teemavaldkonna, avaldamiskuupäeva ja -aasta järgi ning luua APA-vormingus tsitaate. Ligipääs puudub ca 3000 e-raamatule, mis on kaitstud DRM-iga (digital rights management) ning mida T&F kirjastus tavalise IP põhise ligipääsuga ei paku.

NB! Raamatute lugemiseks tuleb eelnevalt sisse logida TLÜ kasutajakonto tunnustega.
Ligipääs: https://www-taylorfrancis-com.ezproxy.tlu.ee/

Tagasiside on oodatud: erialainfo@tlulib.ee

Terve 2023. aasta on meile avatud Brepolis kirjastuse andmebaasi L’Année philologique aastane testkasutus. Andmebaasi väljaandmist juhib Société Internationale de Bibliographie Classique, tegemist on spetsiaalse bibliograafilise andmebaasiga, milles olevad teadustööd on seotud Vana-Kreeka ja Rooma tsivilisatsioonide erinevate teemadega. Bibliograafia avaldatakse trükis ja veebis. Andmebaas sisaldab kõiki aastaindeksi köiteid, alates 1928. aastal ilmunud I köitest.

Enne andmebaasi kasutamist logige TLÜ kasutajakonto paroolidega sisse.
Ligipääs: http://cpps.brepolis.net.ezproxy.tlu.ee/aph/search.cfm

Tagasiside on oodatud:
E-mail: erialainfo@tlulib.ee