Teadusraamatukogu: E, N 12–19, T, K, R 10–17 | Õpikeskus: E–R 10–15
Teadusraamatukogu: E, N 12–19, T, K, R 10–17
Õpikeskus: E–R 10–15

Autoriseeritud töökoht

Autoriseeritud töökohtadel saab tutvuda digitaalsete säilituseksemplaridega: raamatute, ajakirjade ja teiste materjalidega, millele väljaandja on seadnud juurdepääsupiirangud ning mis asuvad Eesti Rahvusraamatukogu digitaalarhiivis DIGAR. Alates 1. jaanuarist 2017 laekuvad säilituseksemplarid lisaks paberkandjale ka digitaalselt. Digitaalse säilituseksemplari olemasolul on sellekohane link ka ESTER e-kataloogis. Autoriseeritud töökohal saab väljaandeid lugeda ja kuulata, aga puudub väljatrüki, salvestamise ja väliste andmekandjate ühendamise võimalus. Keelatud on materjalide pildistamine ja filmimine.

2024. aasta algusest on autoriseeritud töökohtadele lisandunud:

  • Veebiarhiiv ehk Eesti kultuuripärandisse kuuluv digiarhiiv, mis teeb kättesaadavaks Eesti seisukohalt olulised veebilehed aastast 2010.
  • Võimalus teha otsinguid e-kataloogis ESTER ja artiklite andmebaasis ISE.

Autoriseeritud töökohal on tagatud juurdepääs järgnevatele e-teenustele: 
https://www.digar.ee, https://dea.digar.ee, https://www.ester.ee, https://artiklid.elnet.ee, https://veebiarhiiv.digar.ee.

Autoriseeritud töökohad digitaalse säilituseksemplariga tutvumiseks asuvad teadusraamatukogu (Rävala pst 10) 3. korruse lugemissaalis ja õpikeskuse (Narva mnt 29) 1. korrusel.

Teadusraamatukogu autoriseeritud töökoht
Tutvu digitaalsete säilituseksemplaridega
Õpikeskuse autoriseeritud töökoht