Teadusraamatukogu: E, N 12–19, T, K, R 10–17 | Õpikeskus: E–R 10–15
Teadusraamatukogu: E, N 12–19, T, K, R 10–17
Õpikeskus: E–R 10–15

Lisateenused

Lisaks põhiteenustele pakub Akadeemiline Raamatukogu ka lisateenuseid, millest osad on kasutajale tasulised. Teenustest saad lähemalt lugeda allpool, tutvu hinnakirjaga SIIN.

Teadusraamatukogu II ja III korrusel ning õpikeskuse I korrusel asuvad iseteeninduslikud koopiamasinad, kus saab kopeerida, printida ja skaneerida. Teenuse kasutamiseks on vajalik Print In City konto, mille saad luua SIIN.

Teadusraamatukogu lugejaarvutitest saab tellida väljatrükke ootetööna kuni 100 lehekülge. Töö antakse üle infoletis ja samas toimub ka tasumine. Lisaks on võimalik tellida TLÜ AR materjalidest koopiaid, paljundamist tehakse ootetööna ja kuni 20 lehekülge.

Paljundamine, printimine ja skaneerimine on tasulised teenused. Tutvu hinnakirjaga SIIN.

Lisainfo: infolett, tel 6659 439, infolett@tlulib.ee

Andmebaaside koolitusel selgitatakse infokirjaoskuse aluseid ning õpetatakse e-andmebaaside kasutamist. Teenust osutavad erialainfo spetsialistid. Tallinna Ülikooli liikmetele on koolitused tasuta, teistele soovijatele väljastpoolt ülikooli tasulised.

Tutvu hinnakirjaga SIIN.

Lisainfo: erialainfo, tel 6409 184, erialainfo@tlulib.ee 

Ekskursioonidel tutvustatakse raamatukogu põhiteenuseid ning lugemisalasid. Erikokkuleppel on võimalus külastada raamatukogu hoidlat ja saada kiirülevaade andmebaasidest. Ekskursioone viib läbi suhtekorraldaja, vajadusel kaasatakse teisi spetsialiste.

Temaatilistel loengutel tutvustatakse peamiselt baltika kogusid, loenguid peavad valdkonna spetsialistid.
Ekskursioonid ja loengud on õppe-eesmärgil ja osavõtjatele tasuta, kuid vajalik on eelnev kokkulepe.

Lisainfo: Piret Jõesaar, tel 6659 401, piret.joesaar@tlulib.ee

Teadusraamatukogus asub kolm peamist näitusepinda: fuajee galerii, trepigalerii, 2. korruse galerii.

Lisainfo: tel 6659 401, tlulib@tlulib.ee

Raamatukogu ruumid on omanäolised ja põnevad, kus saab toota huvitavat pildi- ja videomaterjali. Raamatukogus fotografeerimine ning filmi- ja televõtete tegemine tuleb eelnevalt kokku leppida. Raamatukogu ruumide ja materjalide kasutamisel on TLÜ AR-ile viitamine kohustuslik.

Lisainfo: Piret Jõesaar, tel 6659 401, piret.joesaar@tlulib.ee

TLÜ Akadeemilise Raamatukogu lugejatel on võimalik tellida laenutatavaid raamatuid endale sobivasse sihtpunkti Eestis kasutades Omniva kuller- või pakiautomaadi teenust. Teenus on kättesaadav Minu ESTERis. Kulleriga või pakiautomaadi kaudu laenutatud raamatute puhul kehtivad lugejale täpselt samad reeglid kui tavalaenutuse puhul.

Teenuse eest tasumine toimub paki kättesaamise hetkel vastavalt Omniva hinnakirjale.

Vt kullerteenuse hinnakirja (pdf), Omniva pakiautomaaditeenuse hinnakirja (pakiautomaat – korje kulleriga).

Tellimiseks vali laenutuspunkt – TLÜAR teadusrk KULLERTEENUS

Lisainfosse kirjuta postiaadress (tänav, linn/küla, maakond, indeks) või pakiautomaat (nimetuse leiad siit), kontakttelefon ja e-posti aadress. Paki hoiuaeg automaadis on 7 päeva. Kui pakile selle aja jooksul järele ei tulda, tagastatakse see raamatukogule ning lugejal tuleb tasuda paki tagastamise kulu (tagastamise kulu = saatmiskulu vt Omniva hinnakirja).

Tellimise õnnestumisel kuvatakse vastav teade ja kättesaamise koht – TLÜAR teadusrk KULLERTEENUS (ka pakiautomaati tellides).

Tellimise aeg:

  • E-R kuni kell 13.00 hiljemalt järgmise tööpäeva kella 16.00-ks (Tallinn ja Harjumaa)
  • E-R peale kella 13.00 hiljemalt ülejärgmise tööpäeva kella 16.00-ks
  • Nädalavahetusel tellitud raamatud jõuavad adressaadini hiljemalt teisipäeval (Tallinn ja Harjumaa), kaugemale hiljemalt kolmapäevaks.

Lisainfo: teadusraamatukogu III korruse lugemissaal, tel 6659 424, kojulaenutus@tlulib.ee