Teadusraamatukogu: E, N 12–19, T, K, R 10–17 | Õpikeskus: E–R 10–15
Teadusraamatukogu: E, N 12–19, T, K, R 10–17
Õpikeskus: E–R 10–15

Digiteerimine

TLÜ Akadeemilise Raamatukogu digiteerimiskeskuse põhiteenus on teavikute digiteerimine, lisaks kasutuskoopiate arhiveerimine, säilituskoopiate pikaajaline säilitamine ning digitaalsete failide kättesaadavaks tegemine digitaalarhiivi kaudu. Raamatukogul on õigus keelduda koopiate tegemisest, kui koopia tegemine võib kahjustada originaali.
Telefon 665 9455
E-post: digitellimus@tlulib.ee
Tutvu hinnakirjaga SIIN

Digiteerime kõik materjalid värviliselt, resolutsiooniga 400 DPI, 24 bitti. Pildid on TIFF-vormingus. Järeltöötluseks kasutatakse CCS DocWorks järeltöötlustarkvara, mis võimaldab teha tekstituvastuse. Lõpptulemuseks on tekstituvastusega PDF-failid.

Erisoovil on võimalik digiteerida materjale suurtel skanneritel DL3003, DL-Mini ja DL sVp resolutsiooniga kuni 600 DPI. Lauaskannerid Epson Perfection V850 Pro ja Epson DS-600000 lubavad digiteerida resolutsioonil kuni 2400 DPI.

4DigitalBooks DL3003
Täisautomaatne robotskanner, mis võimaldab digiteerida kuni A2-formaadis materjale.

4DigitalBooks DL-Mini
Täisautomaatne robotskanner, mis võimaldab digiteerida kuni A3-formaadis materjale. Masina eripära on mobiilsus, võimalus transportida masinat ühest kohast teise.

4DigitalBooks sVp ehk V-kujuline skanner
Poolautomaatne skanner, mis võimaldab digiteerida kuni A3-formaadis materjale. Selle masinaga saab digiteerida raskesti avanevaid teavikuid. Sobib rariteetide digiteerimiseks.

Epson Perfection V850 Pro
Lauaskanner, mis võimaldab digiteerida kuni A4-formaadis materjale. Sobib ideaalselt fotode ja postkaartide jaoks. Masina eripära on see, et on võimalik digiteerida 48-bitise värvisügavusega.

Epson DS-60000
Lauaskanner, mis võimaldab digiteerida kuni A3-formaadis materjale. Masina eripära on see, et saab digiteerida automaatselt kuni A3-formaadis lahtiseid lehti ühe- ja kahepoolselt.

digikeskus