Teadusraamatukogu: E, N 12–19, T, K, R 10–17 | Õpikeskus: E–R 10–15
Teadusraamatukogu: E, N 12–19, T, K, R 10–17
Õpikeskus: E–R 10–15

E-teadusraamatukogu ETERA

“E-terast tärkab mõte” – terast areneb tarkus ja teadus

ETERA (www.etera.ee) on TLÜ Akadeemilise Raamatukogu digitaalraamatukogu, mille eesmärgiks on informatsiooni kogumine ja säilitamine. ETERAst leiab TLÜ ainepakettides olevaid õppematerjale, erinevaid raamatuid, ajakirju, ajalehti, postkaarte, fotosid, maakaarte, plakateid, TLÜs  kaitstud bakalaureuse-, magistri- ja doktoritöid.

ETERAs olevad materjalid kuuluvad Eesti teaduse kõikvõimalikesse valdkondadesse. ETERAt saab kasutatada kõikides arvutites ja nutiseadmetes ilma lisatarkvara alla laadimata. Teavikuid on võimalik leida liht- ja liitotsingut või filtreid kasutades. ETERA on interaktiivne ja kasutajasõbralik keskkond, kus tehakse kättesaadavaks TLÜ AR digiteerimiskeskuses digiteeritud materjalid, millest enamus pärineb raamatukogu fondidest, ning ülikooli vahendatud tudengite lõputööd.

Kõiki uuemaid teavikuid ja TLÜ ainepakettide raamatuid on võimalik ETERA keskkonnas lehitseda vaid teadusraamatukogu (Rävala pst 10) ja TLÜ võrgus. Vanemad raamatud ja perioodika on kättesaadavad olenemata asukohast, samuti lõputööd.

Küsimused ja tagasiside on oodatud aadressile etera@tlulib.ee