Teadusraamatukogu: E, N 12–19, T, K, R 10–17 | Õpikeskus: E–R 10–17
Teadusraamatukogu: E, N 12–19, T, K, R 10–17
Õpikeskus: E–R 10–17

Avatud juurdepääs

Publitseerimine avatud juurdepääsuga ajakirjades.

TLÜ Akadeemilisel Raamatukogul on avatud juurdepääsuga publitseerimiseks sõlmitud Eesti Raamatukoguvõrgu Konsortsiumi (ELNET Konsortsium) kaudu lepingud akadeemiliste teaduskirjastustega.

Kirjastuste tingimused SIIN.

Allalaetav Exceli tabel soodustingimustel ajakirjade nimetustega SIIN.

ACM Digital Library võimaldab TLÜ töötajatel ACM OPEN lepingu kaudu soodustusega artikleid avaldada enam kui 60 täielikult avatud juurdepääsuga ja hübriidajakirjas. Ajakirjade nimekiri on leitav SIIT.

Rohkem infot avaldamise ja hindade kohta SIIT. 

Tallinna Ülikooli liikmed võivad avaldada Brilli täielikult avatud juurdepääsuga ja hübriidajakirjades artikleid 50% soodustusega. Rohkem infot SIIN.

Tallinna Ülikooli liikmed võivad avaldada artikleid tasuta Cambridge University Pressi avatud juurdepääsuga hübriidajakirjades ja täielikult avatud juurdepääsuga ajakirjades. Täielik nimekiri ajakirjade nimetustest SIIN.

Rohkem infot SIIT

Leping Edward Elgari kirjastusega kehtib 15 Edward Elgari hübriidajakirja ja kahe kuldse avatud juurdepääsuga ajakirja kohta. Tallinna Ülikooli liikmed saavad artikleid avaldada soodushinnaga 500 GBP. Sobivate ajakirjade (peamiselt õigusalased) nimekiri SIIN. Nimekirja täiendatakse kord aastas.

Rohkem infot SIIT

Tallinna Ülikooli liikmed ei pea maksma artikli töötlemise tasu, kui nad avaldavad artikli avatud juurdepääsuga ühes 15-st täielikult avatud juurdepääsuga IWA ajakirjast. Autorid tuvastatakse automaatselt, kui nad esitavad oma artikli IWA kirjastusele. Ajakirjade nimekiri SIIN.

Tallinna Ülikooli liikmed saavad avaldada Sage Premier Package avatud juurdepääsu hübriidajakirjades (935 nimetust) Open Access artikleid tasuta. Kui artikkel on vastu võetud, võtab SAGE ise ühendust. Lisaks pakub kirjastus 20%-list soodustust artikli avaldamisel Gold Open Access ajakirjades. SAGE-is registreeritud domeen on @tlu.ee ning selle e-posti kaudu peaks kogu suhtlus käima.

Täpsem info ja ajakirjade nimetused SIIN

Leping kehtib kirjastusele Taylor & Francis kuuluvate täielikult avatud juurdepääsuga raamatute, sealhulgas Cogent’i raamatute kohta. Leping ei hõlma Taylor & Francis kaubamärgiga avatud juurdepääsuga ajakirju, mis kuuluvad ühingutele, mis ei ole andnud luba pakkuda soodustusi, ning Dove Medical Pressi kaubamärgi all väljaantavaid ajakirju. Kokkulepe ei hõlma ka Open Select (hübriidajakirjades) artiklite avaldamise eest makstavaid lisatasusid.

TLÜ liikmed võivad avaldada artikleid 50% soodustusega. Rohkem infot T& F kirjastuse kodulehelt SIIN.

Leping kehtib valitud hübriidajakirjadele või ajakirjale Journal of Innovative Optical Health Sciences, mis on kirjastuse World Scientific täielikult avatud juurdepääsuga ajakiri.

TLÜ liikmed võivad avaldada artikleid 50% soodustusega. Artiklite esitamisel peavad autorid end identifitseerima oma institutsionaalse kuuluvusega (ideaaljuhul koos ORCID iDga), sealhulgas võimaluse korral institutsionaalse e-posti aadressiga.

Kui autor saab kirjastuselt kinnitava e-kirja, peaks ta vastama saatjale (tavaliselt on see vastutav toimetaja) ja teavitama teda vabastuse või soodustuse saamise õigusest. Kui vabastust või soodustust ei ole kohaldatud, võivad autorid abi saamiseks saata e-kirja aadressil openaccess@wspc.com.

Väljaandja mainib loobumiste ja soodustuste kättesaadavust iga ajakirja veebilehel ja/või artikli vastuvõtukirjas.

Ajakirjade nimekiri SIIN

Lisainfo: erialainfo@tlulib.ee