Teadusraamatukogu: E, N 12–19, T, K, R 10–17 | Õpikeskus: E–R 10–17
Teadusraamatukogu: E, N 12–19, T, K, R 10–17
Õpikeskus: E–R 10–17

Raamatukogu teenused alates 3. maist

TEADUSRAAMATUKOGU

Teadusraamatukogu on alates 3. maist kuni 22. augustini avatud E–R 11–17, baltika lugemissaal ja Väliseesti Kirjanduse Keskus E–R 12–17.

Kõiki teavikuid saab kasutada ning kojulaenutus toimib tavapäraselt. 

Terve raamatukogu on lugejatele suletud 5.–25. juuli, öösaal on suletud kuni 31. augustini.

ÕPIKESKUS

Õpikeskus on lugejatele suletud kuni 22. augustini.

Teavikuid saab tellida kättesaamisega teadusraamatukogust, sh raamatukapist.

FILMI- JA MEEDIARAAMATUKOGU

Filmi- ja meediaraamatukogu on lugejatele suletud kuni 22. augustini.

Teavikuid saab tellida kättesaamisega teadusraamatukogust, sh raamatukapist.

SPSS kaugjuurdepääs

Pakume TLÜ liikmetele eelregistreerimisega kaugjuurdepääsu SPSS programmile. Võtke ühendust: opikeskus@tlulib.ee

OHUTUSNÕUDED

Raamatukogu lähtub ohutusnõuete rakendamisel Terviseameti ning Tallinna Ülikooli seatud juhenditest/nõuetest/soovitustest.

Teadusraamatukogus on lugejatele kasutamiseks desinfitseerimisvahendid, teeninduslettide ette on paigaldatud kaitseklaasid ning lugemissaalide uksed on pidevalt avatud katsutavate pindade vähendamiseks. Ajalehtede ja ajakirjade lugemisel soovitame kasutada kindaid ja maski.

Raamatukogus viibimisel soovitame hoida teiste inimestega distantsi ning järgida hügieeninõudeid, sh desinfitseerida käsi. Soovituslik on kasutada näomaski. 

Oleme raamatukogudes vähendanud istekohtade ning arvutiga töökohtade arvu.

Üldised Terviseameti soovitused kodust väljas liikumisel (https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus/viirusest-hoidumine):

  • Pese käsi. Käsi tuleks pesta sooja voolava vee ja seebiga, vajadusel kasutada alkoholipõhist käte desinfitseerimisvahendit.
  • Väldi kontakti. Väldi kontakti inimestega, kes köhivad või aevastavad. Kui seisad haigusnähtudega inimesele liiga lähedal, võid ka ise haigestuda.
  • Väldi silmade, nina ja suu katsumist. Kui puudutad oma silmi, nina või suud mustade kätega, siis on võimalus, et viirus kandub ka sinule edasi.
  • Kui sul on palavik, köha ja hingamisraskused, otsi varakult abi. Jälgi oma tervist ja püsi kodus. Argipäevadel helista enda perearstile, nädalavahetusel ajavahemikul 8.00-17.00 perearsti nõuandeliinile 1220. Perearstinõuandeliini arstid saavad testimisele saatekirju kirjutada vaid neile haiguskahtlusega inimestele, kelle isikut on võimalik tuvastada Smart-ID või Mobiil-ID lahendustega.
  • Kui sul on kerged hingamisteede haiguste sümptomid, järgi hoolikalt tavapäraseid kätehügieeni nõudeid ning võimalusel püsi kodus, kuni oled tervenenud.
  • Järgi hingamisteede hügieeni. Kui aevastad või köhid, siis kata oma suu ja nina ühekordse salvrätiga. Viska see koheselt prügikasti ja puhasta seejärel käed. Kui sul ei ole salvrätikut, kasuta oma varrukat (küünarvarre osa), aga mitte paljast kätt.
  • Suu ja nina katmine takistab pisikute ja viiruste edasi levimist. Kui aevastad vastu paljast kätt, siis võivad pisikud ja viirused sattuda sinu kaudu teistele inimestele ja esemetele, mida katsud.

Tallinna Ülikooli soovitused ja reeglid: https://www.tlu.ee/covid-19-ja-tallinna-ulikool