Teadusraamatukogu: E, N 12–19, T, K, R 10–17 | Õpikeskus: E–R 10–17
Teadusraamatukogu: E, N 12–19, T, K, R 10–17
Õpikeskus: E–R 10–17

Andres Kollist pälvis TLÜ teenetemärgi

18. märtsil Tallinna Ülikooli 16. aastapäeva puhul toimunud veebiaktusel anti Akadeemilise Raamatukogu direktor Andres Kollistile üle Tallinna Ülikooli teenetemärk pikaajalise töö ja panuse eest Akadeemilise Raamatukogu juhtimisel ning arendamisel.

Raamatukogu direktori olemuse ning tegemised võttis TalTech rektor, TLÜ endine rektor ja keemia professor ning Andres Kollisti sõber Tiit Land kokku järgmiste sõnadega: “Mul on olnud rõõm töötada Andres Kollistiga koos peaaegu 10 aastat. Kui iseloomustada teda 3 sõnaga, siis minu jaoks on need julgus mõelda suurelt, sihikindlus ja otsekohesus. Andres on raamatukogu arendades alati mõelnud suuremalt, kui raamatukogu või ülikooli piires. Olgu selle näiteks tema eestvedamisel loodud digiteerimiskeskus. Andresega on alati mõnus juttu rääkida väga erinevatel teemadel, mille juurde kuulub ka hea huumor. Aitäh, Andres!”

Kuus aastat tagasi Tallinna Ülikooli 10. sünnipäeval antud intervjuus ütles Andres Kollist, et kuigi paljudes asjades kolib raamatukogu internetti ja teeb ennast kättesaadavaks digitaalselt, siis ruumilise keskkonnana ja paberraamatuid pakkuva asutusena jääb raamatukogu kindlasti tulevikus alles. Sama meelt on ta praegugi, öeldes, et üle interneti käiva eluga on raamatukogu hästi edenenud, kuid ruumiline areng peab järele jõudma. “Covidi eksperimendi ajal läks suur osa elust veebipõhiseks ning mõistame selle väärtust, kuid teisest küljest oleme aru saanud, et see pole see ning silmast-silma tahaks ikka ka kohtuda. Raamatukogu ruumiline keskkond, nö kolmas koht kodu ja töökoha kõrval, peab kindlasti inimestele jääma.”

Tallinna Ülikooli teenetemärgiga autasustatakse pikaajalise suurepärase tööga silma paistnud ülikooli töötajaid, 2021. aastal anti 15 teenetemärki.