Teadusraamatukogu: E, N 12–19, T, K, R 10–17 | Õpikeskus: E–R 10–15
Teadusraamatukogu: E, N 12–19, T, K, R 10–17
Õpikeskus: E–R 10–15

Raamatunäitus “Tund enne und”

20.–26. septembril toimub Euroopa säästva arengu nädal ning selle raames kampaania „Tund enne und mobla peost, naudi teost!“ Nii oleme ka meie koostanud raamatunäitused, kus saab näha ühelt poolt head und ja vaimset tervist puudutavaid raamatuid ning teiselt poolt digisõltuvust ja nutiseadmete ülekasutamist käsitlevaid teoseid. Näitused on teadusraamatukogu III korruse lugemissaalis ning õpikeskuses avatud kuni 2. oktoobrini.

Kahel raamatunäitusel eksponeeritakse kokku ligi 40 peamiselt eesti- ja ingliskeelset teost. Näiteks saab tutvuda digitehnoloogiate raamatutega “Digilõks: käsiraamat vanematele, kuidas toetada lapsi nutimaailmas”, “Digital kids: how to balance screen time, and why it matters”, “Disconnecting with social networking sites”, “Ekraaniaju: kuidas digisõltuvus meie tervist ja heaolu mõjutab”, “Internet addiction: a handbook and guide to evaluation and treatment”. Und ja aju analüüsivatest teavikutest leiab näituselt näiteks “Uneraamat”, “60 sekundiga parem uni”, “Handbook of sleep medicine”, “Hea une saladus”, “Puhkamise jõud: uurige järele, miks ainult unest ei piisa.

Kõik valitud raamatud on pärit raamatukogu põhikogust ning neid saab peale näitust lugemiseks laenutada. Kuni teosed on näitusel, saab ennast teenindaja juures raamatule järjekorda panna – nii saab raamatu laenutada kohe näituse lõppedes.