Teadusraamatukogu: E, N 12–19, T, K, R 10–17 | Õpikeskus: E–R 10–15
Teadusraamatukogu: E, N 12–19, T, K, R 10–17
Õpikeskus: E–R 10–15

Martin “QBA” Kaarese maalinäitus

Mai keskel avanes teadusraamatukogu fuajee suursuguses galeriis Martin “QBA” Kaarese ülevaatenäitus viimase viie aasta kogutud teostest. Spetsiaalselt ruumi eripära ja mõjuvaid kõrgeid lagesid ning avarat ruumikust arvestades tõi kunstnik kohale üheksa suureformaadilist kunstiteost ning riputas need seintele. Kindlasti toovad QBA teosed värvi ja suurt emotsiooni kõigile Rävala pst 10 maja külastajatele.

Martin Kaares, artistinimega QBA, on Eesti kunstnik, kes elab ja töötab Tallinnas. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiülikooli stsenograafiaosakonna magistrikraadiga. Teatritegemise asemel asus ta hoopis maalima. Viimase 17 aasta jooksul on tal olnud umbes 20 isikunäitust ning ta on osalenud enam kui 25 kohalikul ja välismaisel grupinäitusel. QBA on nii Eesti Maalikunstnike Liidu kui ka Eesti Kunstnike Liidu liige. Viimaste aastate suurim saavutus on ilmselt 2019. aastal võidetud Jurmala meremaalide biennaali Grand Prize, mille raames toimus 2022. aasta suvel suurejooneline isikunäitus Jurmala Linnamuuseumis.

Martin on kunstikoolis käinud esimesest klassist saadik ja olnud kogu elu kunstiga seotud. Nimi QBA tuleb noorukieast, kui Martin tegeles aktiivselt grafitiga. Nendest aegadest pärinevad senini mõjutused – erksad värvid ja võimsad traatjad piirjooned. Tänapäeval, kus ta kasutab aerosoolipurkide asemel enamasti akrüüli ja lõuendit, armastab ta endiselt tunda elektrit kogu sellest erilisest tööprotsessist. Kuna ta pole lineaarne maalija, ei tea ta kunagi lõpptulemust.

QBA kunstiteostega saab lähemalt tutvuda tema kodulehel www.qba.ee ning Instagramis QBATRON nime alt.

Näitus on avatud 23. augustini.