Teadusraamatukogu: E, N 12–19, T, K, R 10–17 | Õpikeskus: E–R 10–17
Teadusraamatukogu: E, N 12–19, T, K, R 10–17
Õpikeskus: E–R 10–17

Sirelililla raamatukogu: “Väikse tegevuse suur mõju. Kohene nahk-naha hooldus kõikidele beebidele igal pool”

17. novembril tähistatakse ülemaailmset enneaegse sünni päeva. Enneaegne sünnitus võib saada osaks kõigile emadele vanusest, rahvusest, tugevast tervisest, hoolsast jälgimisest ja rõõmsast rasedusest hoolimata. Sageli kaasnevad selle kogemusega esialgu šokk, elu pööratakse pea peale ja emotsionaalne taastumine võib võtta aastaid.

Enneaegse sünni päev annab vähemalt kord aastas võimaluse laiemale publikule rääkida sel olulisel teemal ning avaldada austust pisikestele vapratele, nende vanematele, õdedele-vendadele, teistele lähedastele ja kõigile toetajatele.

Üheks toetuse avaldamise viisiks on välisvalgustuse muutmine sirelilillaks, mis on ühtlasi enneaegse sünni tunnusvärv. Ka TLÜ Akadeemiline Raamatukogu on täna üheks päevaks värvunud sirelilillaks. Sellega kinnitame, et me hoolime ja avaldame toetust kõige pisematele, nende lähedastele ja toetajatele. 

Igal aastal on rahvusvaheliselt enneaegse sünni päeval ka oma juhtmõte. Selle aasta moto on “Väikse tegevuse suur mõju. Kohene nahk-naha hooldus kõikidele beebidele igal pool”. Üha enam on tõendeid selle kohta, et nahk-naha kontakt pärast sünnitust aitab beebisid ja nende vanemaid. Lähedustunne beebiga, valu ja süütunde korvamine lapse seisundi pärast, rõõmutunne, suureneb rinnapiima produktsioon – need on vaid väike osa sellest kui olulise tähtsusega on nahk-naha kontakt.

Üleskutse eestvedaja Eestis on MTÜ Enneaegsed lapsed, kelle eesmärgiks on enneaegselt sündinud laste, nende vanemate ja lähedaste toetamine, nende murede ja vajaduste märkamine, teadvustamine ning ühiskonnas enneaegsusega seotud teemade laiapõhjalisema mõistmise soodustamine. MTÜ tegevuse ja toetamise kohta saab lugeda siit: www.enneaegsedlapsed.ee

#enneaegsedlapsed #enneaegsetepaev2023