Teadusraamatukogu: E, N 12–19, T, K, R 10–17 | Õpikeskus: E–R 10–15
Teadusraamatukogu: E, N 12–19, T, K, R 10–17
Õpikeskus: E–R 10–15

Raamatukogu ja koroonaolukord

Kõik meie raamatukogud on lugejatele avatud, kuid jätkuvalt piiratud lahtiolekuaegadel.

Pane tähele! Raamatukogus viibides peab kandma näomaski kogu raamatukogus viibimise aja.

Edaspidi on nõutud kaitsemaski kandmine, mida ei saa enam asendada suu ja nina katmisega salli, krae või muuga. Domineerivaks muutunud koroonaviiruse delta tüvi on oluliselt nakkavam kui pandeemia algul levinud viiruse tüved ning suu ja nina katmine millegi muu kui kaitsemaskiga ei aita nakatumist vältida. Rangelt soovituslik on kasutada meditsiinilisi või nendega võrdsustatud maske, kuna nende kasutamine tõkestab koroonaviiruse delta tüve õhu kaudu edasikandumist väga tõhusalt. Inimesed, kes ei saa maski kanda tervislikel põhjustel, peavad seda arsti vastava otsusega tõendama.

Kultuuriministeerium https://www.kul.ee/uudised/juhendid-ja-suunised-koroonaolukord-ja-kultuurivaldkond

Õpikeskus ning filmi- ja meediaraamatukogu teenindavad vaid Tallinna Ülikooli liikmeid (üliõpilased, õppejõud, töötajad).

Raamatukogudesse sisenemisel COVIDi vaktsineermistõendit ei kontrollita. Vaktsineerimistõendit küsitakse raamatukogu ruumides toimuvatel üritustel osalejatelt: sellistel sündmustel saavad osaleda ainult vaktsineeritud või COVID-19 läbipõdenud täiskasvanud.

Raamatute kontaktivaba laenutamine

Laenutada saab teadusraamatukogus, õpikeskuses ning filmi- ja meediaraamatukogus asuvaid raamatuid, mille staatus e-kataloogis ESTER on “kohal”.

Soovitud teavikud saab tellida laenutuskappi, mis asub teadusraamatukogu (Rävala pst 10) Solarise poolsel küljel ja on ligipääsetav 24/7.

Raamatutargast raamatute kättesaamiseks toimige järgnevalt:

  1. Tellige raamatud e-kataloogi ESTER (www.ester.ee) kaudu, kasutades nuppu “telli”. Laenutuspunktiks valige laenutuskapp.
  2. Oodake, kuni saate e-posti teate, et raamatud on laenutuskapis. Arvestage, et teade võib saabuda mõningase viivitusega või hilisel kellaajal tellimise korral järgmisel päeval.
  3. Peale teate saamist tulge esimesel võimalusel raamatutele järele, sest kappide arv on piiratud.
  4. Laenutuskapist raamatute kättesaamiseks skaneerige lugejakaart või sisestage ID-kaart ja järgige juhiseid kapi ekraanil. Kapi avamisel saadetakse e-posti teel raamatute tagastamistähtajad.

Laenutatud raamatud saab tagastada 24/7 tagastusautomaati.

E-ressursid

Lugejad saavad kasutada e-raamatukogu ETERA (https://www.etera.ee/) ning Eesti E-varamu portaali (https://www.e-varamu.ee/), kust leiab rohkelt huvitavat ja vajalikku kirjandust.

E-ajakirjade ja e-raamatute teadusandmebaasid on tavapäraselt kättesaadavad. Andmebaaside kasutamiseks kodust tuleb TLÜ AR andmebaaside lehel sisse logida TLÜ kasutajatunnustega.

Iga päev vastavad erialainfo spetsialistid küsimustele e-posti aadressil erialainfo@tlulib.ee. Soovijad võivad ühendust võtta ka oma valdkonna ainereferendiga. Nende kontaktid leiate SIIT.

Referendid võtavad jätkuvalt õppejõududelt vastu raamatutellimusi.