Teadusraamatukogu: E, N 12–19, T, K, R 10–17 | Õpikeskus: E–R 10–15
Teadusraamatukogu: E, N 12–19, T, K, R 10–17
Õpikeskus: E–R 10–15

Raamatunäitus Konstantin Pätsist kirjutatud raamatutest

Konstantin Päts oli mitmekülgne eesti riigitegelane ja poliitik, kelle kohta on erinevad autorid toonud välja erinevaid käsitlusi ja seisukohti. Tutvumaks Konstantin Pätsi elu ja tegevuse kohta kirjutatud raamatutega, on koostatud raamatuväljapanek raamatutest, mis on sellel teemal läbi aegade kirjutatud. Näitus on avatud 20. veebruarini teadusraamatukogu III korruse lugemissaalis.

Näitusel saab tutvuda erinevate raamatutega, mis käsitlevad Konstantin Pätsi elu ja tegevust tema erinevatel eluetappidel. Kuna Konstantin Pätsi tegevust on erinevate autorite poolt hinnatud ja vaadeldud erinevatest seisukohtadest lähtuvalt, siis on ka näituse eesmärgiks tuua välja laiaulatuslikku valikut erinevate autorite poolt kirjutatust alates Konstantin Pätsi kaasaegsetest autoritest kuni tänasel päeval välja antud raamatuteni.

Näitusele välja pandud raamatute seas on teavikuid põhikogust, Baltika kogust ja väliseesti kogust. Välja pandud põhikogusse kuuluvaid raamatuid on pärast näituse lõppemist võimalik ka koju laenutada. Baltika kogusse ja väliseesti kogusse kuuluvaid teavikuid on võimalik raamatukogus kohapeal kasutada.

* Näituse koostas raamatukogus praktikat sooritav üliõpilane.