Teadusraamatukogu: E, N 12–19, T, K, R 10–17 | Õpikeskus: E–R 10–17
Teadusraamatukogu: E, N 12–19, T, K, R 10–17
Õpikeskus: E–R 10–17

Teadusettekannete kogumise kampaania „Esine kogu maailmale!“

Hea teadlane ja doktorant!

Ülikooli raamatukogu on algatanud teadusettekannete kogumise kampaania „Esine kogu maailmale!“, et säilitada need digitaalarhiivis ETERA.

Tegemist on uuema akadeemilise pärandi kogumise ja säilitamise järgmise etapiga.

Kui ka teil on ettekannete faile, mis on pärast konverentsi jäänud mälupulgale või arvuti kõvakettale, siis oleme tänulikud, kui edastate need raamatukogu kodulehel oleva veebivormi kaudu.  

Ettekanne, kui tänapäeva teaduskommunikatsiooni lahutamatu osa, on kahtlemata säilitamist vääriv akadeemiline pärand. Neid arhiivis säilitades saame olla kindlad, et nii teadlastel, tudengitel kui ka kõikidel teistel huvilistel on ettekannetele ligipääs ka tulevikus.

Autori jaoks on ettekandefaili digitaalarhiivi edastamine väga lihtne: tuleb vaid täita raamatukogu kodulehel olev lühike ankeet peamiste metaandmetega ning ettekanne sinna üles laadida. Sarnaselt lõputöödele on ettekanded kaitstud CC litsentsiga.

Teadusettekannete kogumise kampaanias osalevad ka Tartu Ülikooli, Eesti Maaülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli raamatukogud, et digitaalarhiivi jõuaks võimalikult paljude Eestis tegutsevate teadlaste ja doktorantide materjalid.

Loodame väga, et raamatukogu algatusest saab hea tava ja pärast konverentse jõuavad ettekanded meie kodulehe vormi kaudu ühtsesse digitaalarhiivi.

Lisage oma ettekanne või ettekanded TLÜ AR digitaalarhiivi ETERA juba täna!

Küsimuste korral võtke julgesti ühendust!
etera@tlulib.ee