Teadusraamatukogu: E, N 12–19, T, K, R 10–17 | Õpikeskus: E–R 10–15
Teadusraamatukogu: E, N 12–19, T, K, R 10–17
Õpikeskus: E–R 10–15

Raamatukogu on suletud 11.03-2.05**

Suurenenud koroonaviiruse leviku tõttu on kõik Tallinna Ülikooli raamatukogud, sh õpikeskus ning filmi- ja meediaraamatukogu, lugejatele suletud 11. märtsist kuni 2. maini. 

Lugejad, kelle raamatu tagastamise tähtaeg on lähenemas, ei pea sellepärast muretsema – kõik tagastustähtajad on pikendatud ning raamatukogu kinni oleku perioodi eest viivist ei võeta.

Raamatuid saab tagastada vaid 24/7 tagastusautomaati.

Laenutamiseks peab end kõigepealt raamatukogu lugejaks registreerima veebivormi kaudu ning kohe peale registreerumist saab raamatuid tellida.

Raamatute kontaktivaba laenutamine

Laenutada saab teadusraamatukogus, õpikeskuses ning filmi- ja meediaraamatukogus asuvaid raamatuid, mille staatus e-kataloogis ESTER on “kohal”.

Variant 1: kättesaamine raamatukapist

Soovitud teavikud saab tellida laenutuskappi, mis asub teadusraamatukogu (Rävala pst 10) Solarise poolsel küljel, tagastusautomaadi kõrval ja on ligipääsetav 24/7.

Kontaktivabalt teenindame E-R. Tellimused, mis on esitatud reedel hiljem kui 16.00, jõuavad kappi järgmisel raamatukogu lahtiolekupäeval.

Raamatutargast raamatute kättesaamiseks toimige järgnevalt:

  1. Tellige raamatud e-kataloogi ESTER (www.ester.ee) kaudu, kasutades nuppu “telli”. Laenutuspunktiks laenutuskapp.
  2. Oodake, kuni saate e-posti teate, et raamatud on laenutuskapis. Arvestage, et tellimuste rohkuse tõttu võib teade saabuda alles järgmisel päeval.
  3. Peale teate saamist tulge esimesel võimalusel raamatutele järele, sest kappide arv on piiratud.
  4. Laenutuskapist raamatute kättesaamiseks skaneerige lugejakaart või sisestage ID-kaart ja järgige juhiseid kapi ekraanil. Kapi avamisel saadetakse e-posti teel raamatute tagastamistähtajad.

!!! Palume tellimustele esimesel võimalusel järgi tulla!

Variant 2: kättesaamine ID-kaardiga uksest

Taas saab tellida raamatuid kättesaamisega läbi teadusraamatukogu ID-kaardi lugejaga ukse (tavapäraselt öösaali sissepääs). Raamatud tuleb tellida e-posti kojulaenutus@tlulib.ee või opikeskus@tlulib.ee kaudu. Tellitud raamatud saab kätte ID-kaardiga uksest sisenedes kärudelt tööpäevadel kell 11–16; raamatupakid on nimelised. Tellimust esitades kindlasti ära tuleb märkida, millal raamatutele järele tullakse.

Eriolukorra perioodil saavad õppejõud laenutada ka “kohalkasutuse” staatusega teavikuid.

SPSS kaugjuurdepääs

Pakume TLÜ liikmetele eelregistreerimisega kaugjuurdepääsu SPSS programmile. Võtke ühendust: opikeskus@tlulib.ee

E-ressursid

Lugejad saavad kasutada e-raamatukogu ETERA (https://www.etera.ee/) ning Eesti E-varamu portaali (https://www.e-varamu.ee/), kust leiab rohkelt huvitavat ja vajalikku kirjandust. Raamatukogu digiteerimiskeskuses hetkel uusi materjale juurde ei skaneerita, seega saab kasutada ETERAs vaid juba olemasolevaid teavikuid.

E-ajakirjade ja e-raamatute teadusandmebaasid on TLÜ liikmetele jätkuvalt kättesaadavad. Andmebaaside kasutamiseks kodust tuleb TLÜ AR inforessursside lehel (http://www.tlulib.ee/index.php/et/inforessursid/e-andmebaasid) sisse logida TLÜ kasutajatunnustega.

Iga päev vastavad erialareferendid küsimustele e-posti aadressil erialainfo@tlulib.ee. Soovijad võivad ühendust võtta ka oma valdkonna ainereferendiga. Nende kontaktid leiate: http://www.tlulib.ee/index.php/et/erialainfo

Referendid võtavad jätkuvalt õppejõududelt vastu raamatutellimusi. Olukorrast lähtudes soovitatakse tellida võimalusel e-raamat.

Digiteerimine õppejõududele

Jätkub õppejõudude teavikute digiteerimine. Selleks tuleb pöörduda oma erialareferendi poole, kellega lepitakse täpsemalt kokku teaviku üleandmise ning tagastamisega seonduv.

Käitumisest eriolukorras

Lugejate ja töötajate viirusesse nakatumise riski vähendamiseks saab raamatuid tagastada vaid 24/7 tagastusautomaadiga. Oleme enda poolt kõik tagastustähtajad pikendanud, seega ei ole lugejatel vaja kiirustada raamatute tagasi toomisega.