Teadusraamatukogu: E, N 12–19, T, K, R 10–17 | Õpikeskus: E–R 10–17
Teadusraamatukogu: E, N 12–19, T, K, R 10–17
Õpikeskus: E–R 10–17

Raamatukogu teenused alates 23. augustist

Pane tähele, et meie raamatukogudes on maski kandmine külastajatele kohustuslik (Vabariigi Valitsuse 23.08.2021 korraldus nr 305), raamatukogudesse sisenemisel COVID tõendit ei kontrollita.

Teadusraamatukogu

Teadusraamatukogu on alates 23. augustist avatud:

 • E–R 11–18
 • L 11–15
 • P suletud

Baltika lugemissaal ja Väliseesti Kirjanduse Keskus E–R 12–17.

Kõiki teavikuid saab kasutada ning kojulaenutus ja teenused toimivad tavapäraselt. 

Öösaal on suletud kuni 3. oktoobrini.

Õpikeskus

Õpikeskus on alates 23. augustist lugejatele avatud:

 • E–R 10–18
 • L ja P suletud

Kõiki teavikuid saab kasutada ning kojulaenutus ja teenused toimivad tavapäraselt. 

Õpisaal on suletud.

Filmi- ja meediaraamatukogu

Alates 30. augustist:

 • E–N 10.00–13.00 ja 14.00–17.00
 • R 10.00–13.00 ja 13.30–15.00

Raamatute kontaktivaba laenutamine

Laenutada saab teadusraamatukogus, õpikeskuses ning filmi- ja meediaraamatukogus asuvaid raamatuid, mille staatus e-kataloogis ESTER on “kohal”.

Soovitud teavikud saab tellida laenutuskappi, mis asub teadusraamatukogu (Rävala pst 10) Solarise poolsel küljel ja on ligipääsetav 24/7.

Raamatutargast raamatute kättesaamiseks toimige järgnevalt:

 1. Tellige raamatud e-kataloogi ESTER (www.ester.ee) kaudu, kasutades nuppu “telli”. Laenutuspunktiks valige laenutuskapp.
 2. Oodake, kuni saate e-posti teate, et raamatud on laenutuskapis. Arvestage, et teade võib saabuda mõningase viivitusega või hilisel kellaajal tellimise korral järgmisel päeval.
 3. Peale teate saamist tulge esimesel võimalusel raamatutele järele, sest kappide arv on piiratud.
 4. Laenutuskapist raamatute kättesaamiseks skaneerige lugejakaart või sisestage ID-kaart ja järgige juhiseid kapi ekraanil. Kapi avamisel saadetakse e-posti teel raamatute tagastamistähtajad.

Laenutatud raamatud saab tagastada 24/7 tagastusautomaati.

E-ressursid

Lugejad saavad kasutada e-raamatukogu ETERA (https://www.etera.ee/) ning Eesti E-varamu portaali (https://www.e-varamu.ee/), kust leiab rohkelt huvitavat ja vajalikku kirjandust.

E-ajakirjade ja e-raamatute teadusandmebaasid on tavapäraselt kättesaadavad. Andmebaaside kasutamiseks kodust tuleb TLÜ AR andmebaaside lehel sisse logida TLÜ kasutajatunnustega.

Iga päev vastavad erialareferendid küsimustele e-posti aadressil erialainfo@tlulib.ee. Soovijad võivad ühendust võtta ka oma valdkonna ainereferendiga. Nende kontaktid leiate SIIT.

Referendid võtavad jätkuvalt õppejõududelt vastu raamatutellimusi.

Ohutusnõuded

Raamatukogu lähtub ohutusnõuete rakendamisel Terviseameti ning Tallinna Ülikooli seatud juhenditest/nõuetest/soovitustest.

Teadusraamatukogus on lugejatele kasutamiseks desinfitseerimisvahendid, teeninduslettide ette on paigaldatud kaitseklaasid ning lugemissaalide uksed on pidevalt avatud katsutavate pindade vähendamiseks. Ajalehtede ja ajakirjade lugemisel soovitame kasutada kindaid ja maski.

Raamatukogus viibimisel soovitame hoida teiste inimestega distantsi ning järgida hügieeninõudeid, sh desinfitseerida käsi. Soovituslik on kasutada näomaski. 

Oleme raamatukogudes vähendanud istekohtade ning arvutiga töökohtade arvu.

Üldised Terviseameti soovitused kodust väljas liikumisel (https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus/viirusest-hoidumine):

 • Pese käsi. Käsi tuleks pesta sooja voolava vee ja seebiga, vajadusel kasutada alkoholipõhist käte desinfitseerimisvahendit.
 • Liigu hajutatult. Väldi lähikontakti inimestega, kes köhivad või aevastavad. Kui seisad haigusnähtudega inimesele liiga lähedal, võid ka ise haigestuda. Arvesta raamatukogus kehtiva hajutatuse nõudega.
 • Väldi silmade, nina ja suu katsumist. Kui puudutad oma silmi, nina või suud mustade kätega, siis on võimalus, et viirus kandub ka sinule edasi.
 • Otsi varakult abi. Kui sul on palavik, köha ja hingamisraskused, otsi varakult abi. Jälgi oma tervist ja püsi kodus. Helista oma perearstile või perearsti nõuandeliinile 1220. Perearstinõuandeliini arstid saavad testimisele saatekirju kirjutada vaid neile haiguskahtlusega inimestele, kelle isikut on võimalik tuvastada Smart-ID või Mobiil-ID lahendustega.
 • Järgi hingamisteede hügieeni. Kui aevastad või köhid, siis kata oma suu ja nina ühekordse salvrätiga. Viska see koheselt prügikasti ja puhasta seejärel käed. Kui sul ei ole salvrätikut, kasuta oma varrukat (küünarvarre osa), aga mitte paljast kätt.
 • Siseruumides on maski kandmine soovituslik. Suu ja nina katmine takistab pisikute ja viiruste edasi levimist. Kui aevastad vastu paljast kätt, siis võivad pisikud ja viirused sattuda sinu kaudu teistele inimestele ja esemetele, mida katsud.
 • Vaktsineeri end COVID-19 vastu. COVID-19 vastu vaktsineerimisega saame liikuda tagasi normaalse elukorralduse suunas. Rohkem infot vaktsineerimise kohta leiab vaktsineeri.ee veebilehelt.

Tallinna Ülikooli soovitused ja reeglid: https://www.tlu.ee/covid-19-ja-tallinna-ulikool